Droga Krzyżowa

26.02.2021

DROGA KRZYŻOWA

2. Piątek Wielkiego Postu

Na ten piątek proponujemy Drogę Krzyżową w formie modlitwy osobistej. Może być to ważny moment w tygodniu, który w Wielkim Poście może przybliżyć każdego do osoby Jezusa, pozwolić na spotkanie Go: wreszcie lub na nowo, inaczej…, przynieść nadzieję, nowe życie..

Od 18.45 do 20.00 kościół będzie otwarty, można więc przyjść i indywidualnie modlić się Drogą Krzyżową przed wyeksponowanym krzyżem lub idąc od stacji do stacji.

Przy wejściu do kościoła znajdują się dwie propozycje rozważań:

• Droga Krzyżowa „Wspólnota ze zranionymi” to rozważania zaproponowane przez Kościół w Polsce na 1. piątek Wielkiego Postu. Można wrócić do tego tekstu modląc się nim w kościele lub oglądając transmisję sprzed tygodnia [pod linkiem](<* https://youtu.be/5KJ5Fzvrxyw>)
  • Droga Krzyżowa „Miłosierne Oczy” to rozważania o spojrzeniu Jezusa, które może przemieniać także nasze spojrzenie na Boga, na innych i na nas samych.

Można również znaleźć Drogę Krzyżową, która do Ciebie w tym czasie osobiście przemawia lub po prostu modlić się tekstem biblijnym z Ewangelii Jana 18, 1-19, 42 lub z Ewangelii Łukasza 22,1-23, 56.

Skorzystajmy z tych propozycji.. Pięknego czasu z Jezusem!

link do transmisji

parafia wesoła 25.02.2021