Spotkanie z Tomaszem Terlikowskim

Data wydarzenia:
10.04.2022

Niedziela, 10 kwietnia o 19.30 w Domu Rekolekcyjnym

Spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, dziennikarzem, filozofem, publicystą, tłumaczem, pisarzem, autorem książki Koniec Kościoła jaki znacie. Będzie o tym co w książce z możliwością zadawania pytań autorowi.

Opis książki: Na naszych oczach umiera i rozsypuje się to, co znaliśmy jako katolicyzm ukształtowany przez pięćset ostatnich lat.
Od Kościoła masowo odpływają wierni – nawet tam, gdzie jest ich naprawdę niewielu. Powodem tej zmiany nie jest tylko niewłaściwe głoszenie Ewangelii przez chrześcijan, ich (nasza) hipokryzja czy skandale seksualne, ale głęboka rewizja myślenia i odczuwania, rewolucja filozoficzna i ideowa, jaka dotknęła współczesny świat.
Ta książka jest próbą ukazania procesu destrukcji tego, co znamy, rozpadu wielu katolickich mitów i przekonań, ale wskazuje też potencjalne, nowe formy i kierunki życia katolickiego.

parafia wesoła 04.04.2022