Koło Żywego różańca

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej rożą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tejemnic rożańcowych. Każda róża liczy 20 osób. W naszej Parafiii oprócz Kół tradycyjnych istnieją dwa rodzinne Koła Różańcowe. Kółka Różańcowe są wielkim darem dla parafii, bo jest ono wielką armią ludzi, („szturmem do nieba” – jak mówił Św. Jan Paweł II), która codziennie modli się i wyprasza potrzebne łaski dla Parafii i całego Świata. „Różaniec jest modlitwą do Niej, do Maryi i jest naszą modlitwą, którą odmawiamy z Maryją. Proszę Was odmawiajcie Różaniec.” Jan Paweł II

Parafia p.w. Opatrzności Bożej w Dzielnicy Wesoła otaczana jest codzienną modlitwą różańcową. Koła Żywego Różańca istnieją od powstania parafii. W Parafii jest pięć Kół Żywego Różańca -żeńskich.

Koło Różańcowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Zelatorka- Alina Kałasza Koło Różańcowe Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej - Zelatorka - Jadwiga Gryz Koło Różańcowe Matki Bożej Różańcowej – Zelatorka - Teresa Marciniak Koło Różańcowe Matki Bożej Bolesnej – Zelatorka – Małgorzata Zientak Koło Różańcowe Święta Anna – Zelatorka - Henryka Skibniewska Opiekę kapłańską nad Kołami sprawuje o. Proboszcz Mariusz Tłokiński.

Koła spotykają się w pierwsze soboty miesiąca w kościele o godz. 17.30 na wspólny Różaniec. O godz. 18.00 jest Msza Święta. Każde Koło Różańcowe obchodzi swoje święto w dniu Patrona Koła. Od 2018 roku w naszej Parafii istnieja równiez dwa rodzinne Koła Różańcowe, za które odpowiedzialny jest Piotr Parzonka. Zapraszamy wszystkich chętnych do utworzenia nowych modlitewnych Kół Różańcowych. Zapraszamy szczególnie mężczyzn i młodzież do utworzenia nowych Kół. Opiekunką wszystkich Kół Różańcowych jest Pani Alina Kałasza (tel. 22 773 74 78).

Codzienna modlitwa różańcowa w intencjach świata, Polski, parafii

poniedziałek-sobota o 17.30 niedziela po Mszy św. o 9.00