Nabożeństwa okresowe

Papież Franciszek w jednej ze swoich homilii podkreślił, że pobożność ludowa jest drogą, która prowadzi do tego, co istotne, jeśli jest przeżywana w Kościele w głębokiej komunii z pasterzami.

Kościół was kocha! Bądźcie aktywną obecnością w jego wspólnocie jako żywe komórki, jako kamienie żyjące. (...) Kochajcie Kościół! Dajcie się jemu prowadzić! W parafiach, diecezjach bądźcie prawdziwymi płucami wiary i życia chrześcijańskiego.(...) Taki jest Kościół: jest wielkim bogactwem i różnorodnością wyrażeń, gdzie wszystko sprowadzone jest do jedności, do spotkania z Chrystusem. Macie misję szczególną i ważną, jaką jest podtrzymywanie żywej relacji między wiarą a kulturą narodu, do którego należycie, a czynicie to poprzez pobożność ludową.

W ciagu roku proponujemy następujące nabożeństwa okresowe:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: w każdą środę,  po Mszy św. wieczornej
  • Nabożeństwo Październikowe: 17.15
  • Wypominki:
    Wypominki roczne: modlitwa za zmarłych: każdy pierwszy wtorek miesiąca w czasie Mszy św. o 18.00 (wypominki czytane od 17.40
    Wypominki oktawalne: modlitwa za zmarłych przez 7 dni po Uroczystości Wszystkich Świętych podczas Mszy św. wieczornej (wypominki czytane od 17.40)
  • Nabożeństwo Majowe o 17.30
  • Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym : niedziele Wielkiego Postu o 17.15
  • Różaniec: przed  Mszą św. wieczorną (lub nabożeństwem), w niedzielę po Mszy św. o 9.00
  • Pierwsze piątki miesiąca:
    Odwiedziny chorych: od 8.30