o. Krzysztof Charańczuk

o. Krzysztof Charańczuk pochodzi z Lubelszczyzny, wieś Czarnoziem, gmina Krasnystaw. Po ukończeniu studiów magisterskich z socjologii na UMCS w Lublinie, wyjechał w 1999 r. do Francji, aby dać sobie czas we Wspólnocie Chemin Neuf na rozeznanie stanu życia. Rezultatem była decyzja o wstąpieniu na drogę kapłańską, do której przygotowywał się na studiach filozoficznych w jezuickim Centre Sevres w Paryżu, studiach teologicznych na Katolickim Uniwersytecie w Lyonie oraz odbywając formację we Wspólnocie Chemin Neuf. Święcenia prezbiteratu otrzymał w 26 VI 2010 r. w Lyonie i został wysłany do pracy w Polsce, gdzie pełnił funkcję administratora Ośrodka Duszpasterskiego w Mistowie, w pobliżu Mińska Mazowieckiego. Od 2016, przez 3 lata, był wikariuszem kolejnej parafii prowadzonej przez Wspólnotę Chemin Neuf w Levallois, we Francji. Od września 2019 roku jest wikariuszem w Parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

Duchowo są mu bliskie słowa: „ Ja jestem drogą, i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie” (J 14, 6). I wierzy, że najpewniejszą drogą do Jezusa jest Maryja.

Lubi sport i aktywność na łonie natury, dobrą lekturę i dobrą kuchnię (np. azjatycką), życie braterskie, ale również ciszę i samotność. Fascynuje go mądrość z jaką Bóg stworzył świat. Najlepiej czuje się w Polsce.